Sport

Formacionet zyrtare/ Rumania dhe Ukraina shpresojnë të nisin mbarë Euro 2024

Shkruar nga Liberale

Formacionet zyrtare/ Rumania dhe Ukraina shpresojnë të nisin

Rumania dhe Ukraina do të zhvillojnë ndeshjen e parë në kuadër të Grupit E në Euro 2024.

Dy ekipet kombëtare kërkojnë ta nisin mbarë, pasi një fitore eventuale sot do të thotë një hap para për të kaluar Grupin. 

Dueli mes Rumanisë dhe Ukrainës zhvillohet në Allianz Arena, stadium që pritet të jetë i stërmbushur.Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare ku si rumunët ashtu edhe ukrainasit kërkojnë ta nisin me fitore aventurën në Euro 2024.

Rumania: Nita, Ratiu, Dragusin, Burca, Bancu, M.Marin, Man, R.Marin, Stanciu, Coman, Dragus.

Ukraina: Lunin, Konoplia, Zabarnyi, Matviyenko, Zinchenko, Shaparenko, Stepanenko, Tsygankov, Sudakov, Mudryk, Dovbyk.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH