Sport

"Europiani një ëndërr e bërë realitet, kalojmë ne dhe Italia", deklarata e fortë e Ramadanit

Shkruar nga Liberale

"Europiani një ëndërr e bërë realitet,

Në vitin e tij të parë në Serie A, Ylber Ramadani fitoi respektin e tifozëve, të stafit të Lecces dhe të gjithë ambientit në Itali, një lojtar punëtor që vrapon pafund.

Ramadani siguroi mbijetesën në elitë duke arritur objektivin e parë, por tani vjen dhe pjesa më e rëndësishme “Euro2024”:

“Nëse do të më thoshin në fillim të kampionatit, të firmosja për mbijetesën tre javë përpara fundit, do ta kisha firmos menjëherë.

Mund të kishim disa pikë më shumë, por kemi qenë të pafat. Tani është e rëndësishme t’i bëjmë një mbyllje të mirë përpara tifozëve tanë”, u shpreh Ramadani në një intervistë për DANZ, duke u ndalur më pas pikërisht te marrëdhënia që ka krijuar me tifozët:

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH