Sport

Euro 2024/ Sylvinho publikon listën zyrtare të Kombëtares

Shkruar nga Liberale

Euro 2024/ Sylvinho publikon listën zyrtare të Kombëtares
Shqipëria synon që të lërë gjurmë në Premierën e Europianit, teksa është në një grup me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Trajneri i kuqezinjve, Sylvinho ka publikuar pak më parë listën provizore të ftuarve, ku janë grumbulluar 27 lojtarë.

Siç dihet, për listën përfundimtare do të hiqet vetëm një lojtar, pasi në Gjermani do shkohet me rregullin e ri, pra me 26 futbollistë. Numri një i pankinës së Kombëtares ka thirrur lojtarët më në formë të mundshëm, duke patur parasysh synon që ata lanë mbrapa. Edhe pse përballë do jenë kundërshtarë tejet të fortë, grupi përfaqësues do të tentojë të bëjë maksimumin, me besimin se gjërat do të shkojnë mirë. Europiani fillon me 14 qershor dhe përfundon me 14 korrik.

Portierë: Etrit Berisha, Elhan Kastrati, Simon Simoni, Thomas Strakosha

Mbrojtës: Naser Aliji, Arlind Ajeti, Ivan Balliu, Berat Gjimshiti, Elseid Hysaj, Ardian Ismajli, Marash Kumbulla, Enea Mihaj, Mario Mitaj

Mesfushorë: Amir Abrashi, Kristjan Asllani, Nedim Bajrami, Medon Berisha, Klaus Gjasula, Qazim Laçi, Ernest Muçi, Ylber Ramadani

Sulmues: Jasir Asani,  Armando Broja, Mirlind Daku, Arbër Hoxha, Rey Manaj, Taulant Seferi

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH