Sport

Euro 2024, Shqipëri-Kroaci/ Ky do të jetë arbitri i cili do të gjykojë ndeshen e kuqezinjve në Hamburg

Shkruar nga Liberale

Euro 2024, Shqipëri-Kroaci/ Ky do të jetë arbitri i cili do

Të mërkurën në orën 15.00 Shqipëria do të përballet me Kroacinë, në ndeshjen e dytë të Euro 2024. UEFA tashmë ka vendosur edhe për arbitrin, i cili do të gjykojë takimin që do të mbahet në Hamburg.

Euro 2024, Shqipëri-Kroaci/ Ky do të jetë arbitri i cili do

Gjyqtari francez Francois Letexier do të vendosë drejtësi, në përballjen e rëndësishme të grupit B. 35-vjeçari Letexier ka qenë “bilbil” kryesor në 5 ndeshje të Champions League, 4 ndeshje të Europa League dhe 15 sfida të Ligue 1.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH