Sport

EURO 2024/ A do të luajë Ronaldo? Publikohen formacionet zyrtare, Portugali-Republikë Çeke

Shkruar nga Liberale

EURO 2024/ A do të luajë Ronaldo? Publikohen formacionet zyrtare,

Portugalia dhe Republika Çeke do të ndeshen sot në ora 21:00, në takimin e fundit të fazës së parë në grupe të Europianit.

 
Ronaldo do të jetë në krye të sulmit të portugezëve krahë Rafa Leaos, për t’i udhëhequr ata drejt titullit të dytë Europian, në të cilën shihen si favoritë.

Nga ana tjetër, çekët kërkojnë të surprizojnë pretendentët dhe të hynë në fushë për fitore.

EURO 2024/ A do të luajë Ronaldo? Publikohen formacionet zyrtare,

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH