Sport

E trishtë! Kanceri i merr jetën futbollistit të njohur (FOTO)

Shkruar nga Liberale

E trishtë! Kanceri i merr jetën futbollistit të njohur (FOTO)

OJ Simpson, ish-lojtari i futbollit amerikan dhe aktori i njohur, i cili u akuzua dhe u lirua përfundimisht nga akuzat për vrasjet brutale të ish-gruas së tij dhe shoqes së saj në vitin 1994, ka ndërruar jetë sot në moshën 76-vjeçare sipas familjes së tij.

“Më 10 prill, babai ynë, Orenthal James Simpson, iu nënshtrua betejës së tij me kancerin. Ai ishte i rrethuar nga fëmijët dhe nipërit e tij. Gjatë kësaj periudhe tranzicioni, familja e tij kërkon që ju lutemi të respektoni dëshirat e tyre për privatësi dhe hirin,” thuhet në deklaratën e familjes së tij.

Në maj të vitit 2023, Simpson postoi një video në X, duke zbuluar se ai kohët e fundit ishte “prekur nga kanceri” dhe “duhej të bënte kimioterapi”.

Më pas, në shkurt 2024, një stacion televiziv në Las Vegas raportoi se Simpson po i nënshtrohej sërish trajtimit për një kancer të paspecifikuar.

E trishtë! Kanceri i merr jetën futbollistit të njohur (FOTO)

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH