Sport

E pickoi bleta, ndërron jetë ish-futbollisti i njohur

Shkruar nga Liberale

E pickoi bleta, ndërron jetë ish-futbollisti i njohur

Ish-futbollisti i njohur italian, Stefano Guerra, vdiq pas dy ditë shtrimi në spital, pasi u pickua nga bletës, një insekt ndaj të cilit ishte alergjik.

Ai ishte shtruar në spital prej disa ditësh në kushte të rënduara në spitalin Santa Maria Nuova.

Sipas medieve italiane, pas pickimit nga bleta, 62-vjeçari ka kaluar në shok anafilaktik, i cili më pas i ka shkaktuar atak në zemër.

Mbrojtësi, i lindur në Verona dhe i rritur në Vicenza, kishte luajtur për skuadra të ndryshme italiane (përfshirë Prato), por mbeti në zemrat e tifozëve të Granata për pjesëmarrjen në sezonin legjendar 1988-89, në të cilin Reggiana fitoi kalimin në Serie A, me trajnerin Pippo Marchioro.

Shumë tifozë futbolli nga tre rajone, Veneto, Toscana dhe Emilia Romagna, shpresuan për një lajm të mirë, pasi mësuan për gjendjen e tij shëndetësore ditët e fundit, por fatkeqësisht ai nuk ia doli dot.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH