Sport

E PAPRITUR/ Cristiano Ronaldo rikthehet në Europë dhe largohet përgjithmonë nga Aabia Saudite?

Shkruar nga Liberale

E PAPRITUR/ Cristiano Ronaldo rikthehet në Europë dhe largohet

Cristiano Ronaldo mund të largohet papritur nga Arabia Saudite dhe të kthehet në Evropë këtë verë. Më saktësisht, ai mund të kthehet në Portugali, ku filloi karrierën e tij të madhe si futbollist i Sporting Lisbonës.

Portugezi aktualisht po luan një sezon shumë të pasuksesshëm me Al Nassr, për këtë arsye ai është nën kritikat e publikut dhe mediave atje, dhe për këtë arsye është i pakënaqur dhe kërkon një rrugëdalje.

Ai dhe bashkëlojtarët e tij së fundmi humbën në gjysmëfinale të Superkupës përballë rivalit më të madh, Al Hilal dhe në kampionat janë 12 pikë prapa të njëjtës skuadër.

Sipas gazetares saudite Alhazza Mutab, Ronaldo mund të largohet nga klubi i Superligës së Arabisë dhe të rikthehet në Portugali te Sporting Lisbona.

Situata në Sporting është më e mira në vitet e fundit. Ata janë në prag të fitimit të kampionatit të 20-të në Portugali.

Gjashtë xhiro para përfundimit të kampionatit, ata janë shtatë pikë përpara Benficës dhe sezonin e ardhshëm Ronaldo mund të veshë fanellën e Sportingut për herë të parë që nga viti 2003. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH