Sport

Dy klubet e Seria A, në garë për talentin kuqezi Mario Mitaj

Shkruar nga Liberale

Dy klubet e Seria A, në garë për talentin kuqezi Mario Mitaj

Skuadrat e Serie A, Bologna dhe Lazio, po tregojnë interes për një lëvizje verore për mbrojtësin e Lokomotivës së Moskës, Mario Mitaj.

Mbrojtësi i majtë shqiptar, i cili aktualisht luan për Lokomotivën e Moskës, është shfaqur si një objektiv kyç për të dy klubet, të cilët po kërkojnë të forcojnë opsionet e tyre në krahun e majtë.

Sky Sport Italia detajon se si Mitaj, i cili e filloi karrierën e tij në sistemin e të rinjve të AEK-ut, kaloi te Lokomotiv Moska gjatë sezonit 2022/2023. Në sezonin e tij debutues me klubin rus, ai bëri 27 paraqitje në të gjitha garat, duke treguar aftësitë e tij.

Me Bologna dhe Lazio të etur për të forcuar skuadrat e tyre përpara sezonit të ardhshëm, paraqitjet premtuese të Mitajt kanë tërhequr vëmendjen e tyre. Dy klubet tani po konkurrojnë për të siguruar shërbimet e lojtarit kuqezi, duke e parë atë si një shtesë të vlefshme në formacionet e tyre mbrojtëse.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH