Sport

Dudaev kampion Europe në Mundje

Shkruar nga Liberale
Dudaev kampion Europe në Mundje

Zelimkhan Abakarov siguron medaljen e Argjendtë dhe shkon në finale

Islam Dudaev është Kampion i Europës në stilin e lirë deri 65 kg, pas fitores ndaj rusit Gadzhimurad Rashidov.

Suksesi i mundësit të Shqipërisë erdhi në eventin që po zhvillohet në Bukuresht të Rumanisë.

Ndërsa Zelimkhan Abakarov siguron Medaljen e Argjendit në Kampionatin Europian të Mundjes dhe të dielën ka shansin që të fitojë të artën në stilin e lirë në peshën deri 61 kg.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH