Sport

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqipëtarë mbushin rrugët (VIDEO)

Shkruar nga Liberale

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqipëtarë mbushin rrugët

Në orën 21.00, Shqipëria sfidon Italinë, në ndeshjen e parë të grupit në Europian. Për takimin që do luhet në “Signal Iduna Park”, tifozët e kuqezinjve janë mobilizuar.


Siç shihet në video, mbështetësit e kombëtares kanë vërshuar në rrugët e Dortmundit, ku nuk mungojnë flamujt dhe simbolet kuqezi. Atmosfera duket fantastike, me numrin e tifozëve në stadium që sonte pritet të jetë tepër i lartë.

https://www.facebook.com/share/r/gnWouaQCawUtzbSE/?mibextid=WC7FNe

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH