Sport

Del Piero , Zambrota e Vieri ,legjendat e futbollit italian bëhen bashkë

Shkruar nga Liberale

Del Piero , Zambrota e Vieri  ,legjendat e futbollit italian bëhen

Finalja e Superkupës së Italisë mbledh yjet me te medhenj te futbollit Italjan , lojtarë këta të cilët kanë lënë gjurmë në Seria A por dhe jashtë sajë.

Nje grup kampionësh që kanë shkruar historinë në kampionatin italian, do të zënë vendin kryesor në një seri ngjarjesh në Arabinë Saudite, që do të kulmojnë me finalen e superkupës së Italise që luhet mes Interit dhe Napolit.

Mbrëmjen e kaluar u organizua një darkë mirëseardhjeje, ndërsa sot në mëngjes do të zhvillohet një turne padel. Pas përfundimit të turneut, në drekë do të marrin pjesë të ftuar dhe sponsorë të Ligës Serie A, ndërsa në mbyllje të eventit fjalën do ta marrë stadiumi.

Emra të njohur si Del Piero, Vieri, Materaci, Kanavaro, Ferrara, Toni, Zambrota, Kandela dhe Brok do të jenë pranë tjëri tjetrit në tribunat e “Al Awwal Park”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH