Sport

Crystal Palace-Chelsea, Lerma ndëshkon “blutë” me një eurogol

Shkruar nga Liberale
Crystal Palace-Chelsea, Lerma ndëshkon “blutë” me një

Përpjekjet e shumta të vendasve më në fund janë shpërblyer dhe në minutën e 30′-të të sfidës, “Shqiponjat” e Crystal Palace kanë arritur të gjejnë golin e avantazhit, duke shtangur, në “Selhurst Park”, “Blutë” e Chelsea.

Pasi “mbërthen” një top në mesfushë, 29-vjeçari kolumbian i mesfushës, Jefferson Lerma lëshon një predhë nga distanca, me topin që përfundon në cepin më të largët të portë së mbrojtur nga Petrovic, duke çuar peshë tifozët e pranishëm në “Selhurt Park”. Rezultati shkon në 1 me 0.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH