Sport

Begaj uron ekipin kombëtar: Të gjithë shqiptarët janë me ju

Shkruar nga Liberale

Begaj uron ekipin kombëtar: Të gjithë shqiptarët janë

Presidenti i Republikes, Bajram Begaj uroi sot ekipin kombetar për pjesëmarrjen në Kampionatin Europian të Futbollit. Begaj u shpreh se të gjithë shqiptarët janë me ekipin kombëtar

“Në nisjen e Kampionatit Europian të Futbollit,le t’i urojmë të gjithë së bashku ekipitit tonë kombëtar: Suksese! Të gjithë shqiptarët janë me ju!”, u shpreh Presidenti Begaj në urim.

Shqipëria ndodhet në grupin B me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë. Kombëtarja do të luajë mbrëmjen e nesërme ndaj Italisë në stadiumin “Signal Iduna Park” në Dortmund.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH