Sport

Banderolë në mbështetje të Hysajt në Shkodër, pas ‘masakrimit’ në rrjete sociale

Shkruar nga Liberale

Banderolë në mbështetje të Hysajt në Shkodër, pas

Një banderolë gjigante u shpalos në qendër të Shkodrës në mbështetje të mbrojtësit të Kombëtares Elseid Hysaj. Ai u përball me shumë kritika në rrjetet sociale pas disfatës së Shqipërisë në duelin ndaj Italisë më Euro 2024.

Shkak u bë goli i dytë i shënuar nga Barela, ku në disa video ai duket se ul kokën, duke shmangur topin.

Në qendër të qytetit është vendosur një banderolë me mbishkrimin:

“Me shpirtin e garës arritëm 2 here në Europian. Me këmbët e tua ndihmove shumë shqiptarë, por kurrë nuk dhe lekë për gazetarë”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH