Sport

Allegri një kërcënim për Inter, me 300 fitore drejt titullit në Seria A

Shkruar nga Liberale

 Allegri një kërcënim për Inter, me 300 fitore drejt titullit

Tani më të gjithë besojnë se Juventus ka shanse të mëdha për të fituar titullin në Serie A.

Me mungesën e Inter, "Zonja e Vjetër" mposht Leçen me rezultatin 3-0 në një ndeshje në qytetin e tyre.

Kjo fitore i ka çuar ata në krye të tabelës, vetëm me një pikë diferencë nga rivali më i afërt.

Allegri është i kënaqur me performancën e shkëlqyeshme të Vlahovic, "bomberin" serb, i cili ka realizuar një dopietë tjetër kundër Ramadanit dhe e ka shërbyer ekipin si një shok i besueshëm.

Rrjeta mbeti e paprekur, por vetëm në pjesën e parë, pasi në fillimi të pjesës së dytë, në minutën e 59-të, Vlahovic arriti të zhbllokojë ndeshjen me një gol të bukur brenda zonës. Në vetëm nëntë minuta më pas, McKennie shërbeu në zonë për Vlahovic, i cili e shtyu topin në rrjetë.

Në minutën e 85-të, Bremer shënoi me kokë, duke siguruar rezultatin përfundimtar 3-0. Kjo fitore dhe vendi i parë në Serie A bën që Allegri të reflektojë, dhe tani edhe për titullin nuk është një tabu këtë sezon.

Allegri një kërcënim për Inter, me 300 fitore drejt titullit

“Në futboll nuk ka asgjë të pamundur. Duhet të jesh i vetëdijshëm, të kesh një objektiv të qartë në kokë dhe të punosh për të bërë të pamundurën të mundur”, tha Allegri i cili duke mposhtur Leçen siguroi si trajner fitoren e 300 në Serie A.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH