Showbiz

Sofia Vergara tregon humbjen tragjike që pësoi për shkak të trafikantëve të drogës në Kolumbi!

Shkruar nga Liberale

Sofia Vergara tregon humbjen tragjike që pësoi për shkak të

Sofia Vergara bëri disa zbulime të papritura mbrëmjen e së martës gjatë talk show spanjoll ‘El Hormiguero’.

Aktorja kolumbiane u ftua për të diskutuar për mini-serialin e saj të ri Netflix, “Griselda”, i cili tregon jetën e zonjës së drogës Griselda Blanco, e cila ishte përgjegjëse për krijimin e një prej karteleve më të fuqishme në histori që trafikonte kokainë, ndër të tjera, nga Kolumbia në Shtetet e Bashkuara nëpërmjet Miami-t.

Nisur nga natyra e serialit, një nga pikat kryesore të bisedës ishte biznesi i drogës. Pasi i kaloi vitet e para në Kolumbi, Vergara rrëfeu përvojat e saj në shfaqje dhe diskutoi hapur tragjedinë që pësoi nga trafikantët, sipas TAR.
Ish-ylli i ‘Modern Family’ ishte thellësisht e prekur nga tregtia e drogës. Vëllai i saj përfundoi duke u përfshirë në të dhe u vra tragjikisht si rezultat në vendin e Amerikës së Jugut në kulmin e epidemisë së drogës. Ajo u shpeh: Unë e kam jetuar atë. Kam përjetuar vitet ’70, ’80 dhe ’90 në Kolumbi. Fatkeqësisht, vëllai im ishte pjesë e biznesit dhe u vra në vitin 1996. Pasi m’u desh të çoja familjen time në Miami. Ishte një periudhë vërtet e vështirë në Kolumbi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH