Showbiz

"Vetëm ti mban syze natën", Roberti përplaset me Dijonisin: Nuk jam dele unë, s’jam pjesë e tufës..!

Shkruar nga Liberale

"Vetëm ti mban syze natën", Roberti përplaset me

Dijonisi dhe Roberti u përfshinë në një debat të ashpër mbrëmjen e djeshme. 

Debati mes tyre nisi, pasi Dijonisi i tha Robertit se ai është i vetmi që mban syze natën.

Ai iu përgjigj se ai nuk është një dele, por i veçantë.

Kjo deklaratë e tij nuk u prit mirë nga Dijonisi, i cili iu përgjigj se sipas tij të tjerët janë dele.

Kjo “përplasje” mes tyre agravoi, ku fermerët kaluan në tone të ashpra.

Pjesë nga biseda:

Dijonisi: I vetmi njeri që rri me syze natën.

Roberti: Mesa duket s’jam pjesë e tufës.

Dijonisi: Po s’ka lidhje.

Roberti: Si s’ka lidhje.

Dijonisi: Pse ata që nuk mbajën syze janë dele po thua ti?

Roberti: Jo, por kur e vë re, tregon që ke një kompleks. Pse unë nuk e vë re diçka tënden? Do të thotë që s’kam komplekse.

Dijonisi: Po s’ka lidhje.

Roberti: Kur ti sheh diçka që është diçka e veçantë tek dikush tjetër…

Dijonisi: Nuk është aspak e veçantë.

Roberti: Por sapo e the që unë jam ndryshe.

Dijonisi: Je ti ndryshe?

Roberti: Dhe ti s’e pranon dot se nuk ta mban b****.

Dijonisi: Je ti ndryshe nga e mira.

Roberti: Po të flasim për të mirën… E di sa kam dëgjuar unë nga këto muhabete? Edhe nga njerëz që janë më të famshëm. Më thonin si ka mundësi që ti mban një fund.

Dijonisi: Po ti bëj çtë duash, nuk paske lyer edhe tullën, bëhu si “Avatari”. Ti po thua që ata që nuk vejnë syze natën janë dele?

Roberti: Jo mo vëlla, këtë po e thua ti.

Dijonisi: Tufën e deleve kush e tha?

Roberti: Thash unë që janë dele?

Dijonisi: Kush është tufa e deleve këtu?

Roberti: Unë s’jam tufa e deleve, flas për veten.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH