Showbiz

Vajza e Bruce Willis dhe Demi Moore zbulon se është autike (Video)

Shkruar nga Liberale

Vajza e Bruce Willis dhe Demi Moore zbulon se është autike (Video)

Vajza më e vogël e Bruce Willis dhe Demi Moore ka zbuluar se është diagnostikuar me autizëm. Tallulah Belle, 30 vjeç, foli për herë të parë për çrregullimin e saj në rrjetet sociale, duke shpjeguar se diagnoza erdhi verën e kaluar dhe se i ndryshoi jetën.

Për t’ua shpjeguar fansave patologjinë e saj, Tallulah nxorri një video nga e kaluara kur ishte fëmijë dhe ishte në një premierë filmi me babanë e saj. Në video, vajza e vogël shihet duke luajtur me veshin e Bruce Willis dhe duke i prekur vazhdimisht kokën. “Më thuaj se je autik pa më thënë se je autik”, shkroi ajo në mbishkrim. “Kjo është në fakt hera e parë që e ndaj publikisht diagnozën time – shtoi ajo. E zbulova këtë verë dhe më ndryshoi jetën”.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by tallulah (@buuski)

Tallulah Belle tashmë i është dashur të përballet me disa probleme shëndetësore në të kaluarën. Vitin e kaluar vajza shkroi një ese për revistën Vogue në të cilën foli hapur për jetën e saj. Vajza e dy aktorëve duhej të përballej me anoreksi nervore, depresion, varësi dhe ADHD, çrregullim të deficitit të vëmendjes/hiperaktivitetit. Përsëri përmes rrjeteve sociale, ajo përfshiu fansat në rrugëtimin e saj të rikuperimit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH