Showbiz

Spartak Ngjela “analizon” Ilnisën, Riken dhe Rozën: Nëse do hyja në Big Brother do të dilja fitues! Arsyeja pse e refuzova ftesën

Shkruar nga Liberale
Spartak Ngjela “analizon” Ilnisën, Riken dhe Rozën:

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në “Breaking” është pyetur për ndodhitë në BBV3. Sipas tij, i është kërkuar të marrë pjesë më herët, por nuk e pëlqen izolimin.
Ngjela shprehet i sigurt se nëse do hynte, do e fitonte çmimin e madh. Sa i përket tre konkurrenteve të BBV Roza, Ilnisa dhe Rike, Ngjela thotë se ato po luajnë rolet e një teatri.

Fjori Dardha: Do të hynit në BBV avokat?

Spartak Ngjela: Mua më kanë kërkuar ata, por e kam refuzuar para dy-tre vitesh. Janë dy arsye, nuk do ma rriste audiencën, do mbaja audiencën time dhe me atë mund të fitoja, por çështja është që atje je në izolim dhe mua nuk më intereson izolimi sepse kam shumë çështje të hapura në kuptimin pozitiv të fjalës. Atje mund të rrish 2-3 muaj.

Fjori Dardha: Çfarë mund t’ju bënte fitues?

Spartak Ngjela: Njohja e njeriut, sepse i kam njohur në situata jo normale, në izolim dhe atje është izolim. Unë e di koshiencën e izolimit, e di kush janë kompromiset, e kuptoj kush ka kaluar në delir dhe pesimizëm, por natyrisht do krijoja rezultatet e mija, mbase nuk fitoja…

Fjori Dardha: Ka personazhe që ju intrigojnë aty brenda shtëpisë së BBV, që ju pëlqejnë?

Spartak Ngjela: Konkurrenca e tre vajzave, mund të jenë shumë të bukura, kanë vlera artistike në histori teatrore sepse teatër është ajo. Ato nuk janë atje sepse luajnë rolet e një teatri dhe janë në konfliktuar qoftë edhe për bukurinë e tyre sepse janë duke luajtur rolin e një drame të shkruar. Ato janë atje të hyjnë në konflikt në funksion të bukurisë dhe të fitores dhe shkruajnë drama vetë. Gjithësecila nga ato është në krijim se si do dalë psikologjikisht në funksion të njëra-tjetrës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH