Showbiz

"Shita shtëpinë se s'po e përballoja dot më", Ardit Gjebrea rrëfen dhimbjen e përjetuar: Ktheja kokën, ajo nuk ishte aty...

Shkruar nga Liberale

"Shita shtëpinë se s'po e përballoja dot më",

Prezantuesi i njohur dhe shumë i dashr për publikun shqiptar, Ardit Gjebrea, ka ndarë një përjetim shumë personal, lidhur me humbjen e nënës së tij 5 vite më parë.

Ai u shpreh se dhimbja e përfshiu kaq shumë për një kohë të gjatë, sa që vendosi të shiste shtëpinë ku jetoi ajo, pasi nuk po e përballonte dot mungesën e nënës.

"Unë e kam përjetuar vetë sepse unë kam qenë shumë i lidhur me nënën time kështu që e kisha shumë të vështirë kur ikja në mëngjes nga shtëpia dhe dilja nga dera, ktheja kokën dhe kur ajo nuk ishte aty mua e gjithë dita më shkonte në trishtim dhe e përjetova për një kohë të gjatë derisa e shita shtëpinë sepse nuk po e përballoja dot më.

Tani jam shumë më i qetë, kam përjetimet e mia, shkoj, e vizitoj, e mendoj shpesh etj, por ika nga kjo gjëja që ishte pak shumë. Ishte një presion i jashtëzakonshëm që më trishtonte non stop dhe që ndikonte në jetën time, i merrte pak më shumë se ç’duhet edhe dashurisë së fëmijëve, të bashkëshortes, të punës, të gjithçkaje kështu që është aty, është ai engjëlli që më mbron gjithmonë bashkë me babanë tim, por mendoj që ishte një nga veprimet më të mira që bëra dhe do ua sugjeroja edhe juve.", ka thënë Gjebrea.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH