Showbiz

Përlotet Roza Lati, rikthen momentet e vështira të fëmijërisë: Mami ka ngrënë grusht!

Shkruar nga Liberale
Përlotet Roza Lati, rikthen momentet e vështira të


Roza Lati në një bisede brenda shtëpisë së Big Brother VIP me Julin, e përlotur ka rrëfyer një anë të errët të fëmijërisë së saj, dhunën që babai i ka ushtruar nënës së saj, Ritës. 


Ajo tregon se brenda mureve të shtëpisë asgjë nuk ishte siç dukej nga jashtë. Babai i saj ngrite zërin dhe ushtronte dhunë ndaj nënës së saj, një situatë që ka ngelur shenjë në mendjen e Rozës, e cila ishte fëmijë në atë kohë.

“Me kalimin e kohës filloi duke treguar impulse agresiviteti, filloi dike u bërë i dhunshëm. Në atë kohë thonin ‘druri ka dalë nga xheneti’, u dukej normale. Rita po fillonte ta kapërdinte si diçka normale. Mbaj mend një ditë, nuk punonte pulti i televizorit, e mori pultin dhe e theu. Aty fillonim të kuptonim që nuk ishte normale. Rita është ndarë kur më shihte që ku dëgjoja zilen e biçikletës së babit futesha poshtë krevatit”, u shpreh ajo.

Roza tregon edhe një nga momentet e dhunshme brenda në familje, të cilës i ka mbetur edhe traumë, ku babai i saj ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së saj.

“Ka ngrënë një grusht mami se kishte blerë një ibrik çaji pa i thënë babit.. Nga kuzhina deri te dhoma e gjumit ka ecur zvarrë dhe unë e kam parë. Për një ibrik”, tregon Roza.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH