Showbiz

Njeriu më i pasur në botë dhe e fejuara e tij tërhoqën vëmendjen në festën e Oscars

Shkruar nga Liberale

Njeriu më i pasur në botë dhe e fejuara e tij tërhoqën

Jeff Bezos dhe e fejuara e tij, Lauren Sanchez, pozuan në tapetin e kuq të festës së Oscars të Vanity Fair 2024.

Miliarderi u shfaq me një kostum elegant të zi, ndërsa e fejuara e tij kishte veshur një fustan të kuq të tejdukshëm me një dekolte të thellë.

Meqë ra fjala, themeluesi i Amazon (60 vjeç) është sërish njeriu më i pasur në botë që nga java e kaluar.

Ai është fejuar me një ish-prezantuese televizive me të cilën ka qenë në Kroaci këtë verë. Jeff ra në dashuri me Lauren në vitin 2019, duke i dhënë fund martesës së tij 25-vjeçare me gruan e tij, MacKenzie.

Më pas u përfol se kjo dashuri i kushtoi Bezos gjysmën e pasurisë së tij, sepse ai nuk kishte një marrëveshje paramartesore të nënshkruar me MacKenzie.

Foto: Getty Images

Megjithatë, ata u vendosën në mënyrë që MacKenzie mori 38.3 miliardë dollarë.

Dhe 54-vjeçarja Lauren ishte e martuar në atë kohë.

Ajo u martua me bashkëshortin e saj të parë Patrick Whitesell në vitin 2005, dhe ata filluan të jetonin të ndarë në vitin 2018.

Ndërkohë që ajo ishte e martuar me Whitesell, çifti kishte një marrëdhënie shumë të mirë me Bezos dhe ata janë parë disa herë së bashku në evente të ndryshme.

Ajo nuk hyri në një lidhje me Bezos deri pasi u nda me Whitesell, dhe Patrick dhe MacKenzie thuhet se dinin për lidhjen e tyre për muaj të tërë.

Pas pesë vitesh lidhje publike, çifti u fejua.

Njeriu më i pasur në botë dhe e fejuara e tij tërhoqën

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH