Showbiz

“Nëse del ti, dal edhe unë me ty, shkojmë në Austri e shohim djalin dhe vazhdojmë jetën tonë”, Meritoni me deklaratë romantike për Ilnisën

Shkruar nga Liberale

“Nëse del ti, dal edhe unë me ty, shkojmë në Austri e

Në spektaklin e së shtunës të Big Brother VIP Albania, prezantuesi i njohur Meriton Mjekiqi ka marrë të gjithë vëmendjen me një veprim që kaloi kufijtë e zakonshëm të shoërisë së brendshme të shtëpisë.

Në një situatë ku emrat e pjesëmarrësve të nominuar Ilnisa dhe Ledjona u ftuan në studio dhe u nxitën të përshëndeten me shokët e tyre si për herë të fundit, Meritoni u gjet në një kusht të pazakontë.

Si rezultat i një dënimi nga vëllai i madh, ai nuk kishte leje të kishte kontakt fizik me Ilnisën.

Megjithatë, mungesa e mundësisë për të prekur e nuk e ndaloi Meritonin të shprehte ndjenjat e tij. Përmes një dedikimi romantik nga zemra, ai bëri një premtim për Ilnisën që shkundi ndjenjat e publikut dhe banorëve të tjerë.

“Nëse del nga shtëpia, do të vij me ty. Do të shkojmë të takojmë Loarin në Austri dhe do të vazhdojmë jetën tonë”, i tha Meritoni Ilnisës.

Fjalët e tij nuk vetëm që treguan ndjenjën e vërtetë, por gjithashtu sollën një dimension të ri të ndjeshmërisë në një program që përcaktohet shpesh nga lojërat dhe strategjitë.

Ky moment ka lënë një përshtypje të thellë te shikuesit dhe ka krijuar një valë mbështetjeje për Meritonin në rrjetet sociale. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH