Showbiz

“Ndaj shpifjeve të rrish pa folur..", Xhensila Myrtezaj reagon pas “thumbave” të Bes Kallakut (FOTO)

Shkruar nga Liberale

“Ndaj shpifjeve të rrish pa folur..", Xhensila Myrtezaj

Bes Kallaku së fundmi u duk se “xhumboi” ish-bashkëshorten e tij Xhensila Myrtezaj me projektin e tij më të ri muzikor “Mosmirënjohja”, me tekst të krijuar nga vetë ai.

“Nga mosmirënjohja, unë ta ktheva shpinën, a do mbash mëkatin apo do bësh viktimën…”, thuhet në disa nga vargjet e këngës, ndërsa aktori tha se ky tekst është krijuar nga shpirti i tij.

Pas publikimit të këngës më të re të Besit, ka  ardhur dhe reagimi i këngëtares, e cila ka publikuar një poezi të Rudyard Kipling, të titulluar ” Në mundesh”.

“Në mundsh ta ruash arsyen, kur bota humbet fillin
e fajin ty ta hedh dhe vetes t’i besosh,
sa herë tek ti dyshojnë e s’të përfillin
por edhe dyshimet drejt t’i gjykosh…

Në mundsh të rrish në pritje, nga pritja pa u lodhur,
e, kur t’urrejnë, urrejtje mos t’ushqesh,
madje, ndaj shpifjeve të rrish pa folur,
me thjeshtësi, me to pa rënë ndesh…”, shkruan Xhensila Myrtezaj. 

“Ndaj shpifjeve të rrish pa folur..", Xhensila Myrtezaj

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH