Showbiz

“Mori 20 mijë euro borxh dhe më bëri bllok”, Fjolla Morina shpërthen sërish ndaj ish-bashkëshortit biznesmen, ndan fakte me publikun

Shkruar nga Liberale

“Mori 20 mijë euro borxh dhe më bëri bllok”, Fjolla

Këngëtarja Fjolla Morina ka quajtur ish-bashkëshortin e saj Fisnik Syla “kriminel”.Ajo ka publikuar një video në rrjetet sociale ku analisti Milaim Zeka deklaron se ish-partnerin e këngëtares i ka 20 mijë euro borxh dhe se i ka bërë bllok.

“Shiheni e mësoni ju mediat që e merrni nëpër intervista”, shkroi Fjolla Morina krahas pamjeve.

“Mori 20 mijë euro borxh dhe më bëri bllok”, Fjolla


Ndërkohë në një postim tjetër, Fjolla Morina e quajti ish-bashkëshortin “kriminel”.

“Ju mediat që merreni me një kriminel, e e thirrni nëpër emisione sojin e tij”, u shpreh këngëtarja.

Fjolla Morina u martua pak vite më parë me biznesmenin në Maldive, por lidhja përfundoi me ndarje dhe akuza të ndërsjellta ndaj njëri-tjetrit.

“Mori 20 mijë euro borxh dhe më bëri bllok”, Fjolla

Tashmë ajo ka rigjetur sërish dashurinë, ndërsa nuk ngurron të shprehë ndjenjat për partnerin dhe fotot me të në rrjetet sociale.

Historia e këngëtares ishte e denjë për film, ku fillimisht u ndalua në doganën e Morinës pasi u kap me armë më vetë, njëra prej të cilave ishte çakmak.

Para se të shkonte në Gjykatë, ajo solli një eko ku thuhej se ishte dy muajshe shtatzënë dhe për këtë kërkonte lirim nga burgu, por pas nënshtrimit të një tjetër vizite nga gjykata mjekët gjinekologë dolën në përfundimin se këngëtarja nuk ishte shtatzënë dhe se e kishte sajuar të gjithë këtë për t’i shpëtuar burgut.

Fjolla u arrestua më 19 korrik 2021 në lokalin e saj në Prishtinë, ndërsa u refuzua ekstradimi në Shqipëri. Këngëtarja Fjolla Morina u lirua nga paraburgimi më 15 shtator.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH