Showbiz

Ky është AKTORI i njohur shqiptar që futet në shtëpinë e BIG BROTHER VIP këtë javë

Shkruar nga Liberale

Ky është AKTORI i njohur shqiptar që futet në

Një tjetër banor do t’i bashkohet këtë javë konkurrentëve të ‘Big Brother Vip’.

Sipas Iconstyle bëhet fjalë për aktorin e njohur, Margent Caushi i cili do të vijë në një eksperiencë  ndryshe këtë herë.

Caushi është një aktor shqiptar, i cili e nisi karrierën e tij të aktrimit në moshën 13 vjeçare në shfaqjet shkollore në Athinë, Greqi, aty ku jetoi me familjen e tij për 15 vjet. 

Ky është AKTORI i njohur shqiptar që futet në

Ai është diplomuar në nivelin ‘Bachelor’ dhe Master në Aktrim në Universitetin e Arteve në Tiranë, Shqipëri.

Margent Caushi ka fituar disa çmime në role të ndryshme si, Aktori më i Mirë i Ri, Festivali i Teatrit të Komedisë Korçë 2018, Çmimi Aktori më i Mirë në rol dytësor, Festivali i Teatrit të Preshevës 2020.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH