Showbiz

Kush është gazetarja e Fiorentinës që ‘çmendi’ tifozët në Athinë, pas finales së Konferencës

Shkruar nga Liberale

Kush është gazetarja e Fiorentinës që

Rossella Petrillo, gazetarja e Fiorentinës, çmendi tifozët në rrjetet sociale pas finales së Ligës së Konferencës

Fotot e Rossella Petrillo, gazetare dhe zyrtare e shtypit e Fiorentinës , u bënë virale në rrjetet sociale pas finales së Konferencës së Ligës, të cilën Vjollcët e humbën 1-0 ndaj skuadrës greke Olympiakos.

 Ata që e ndoqën ndeshjen nuk mund të mos pyesnin për emrin dhe mbiemrin e saj në internet, të magjepsur nga prania jashtë fushës. Nuk është për t'u habitur që Petrillo është kaq e dashur: bukuria dhe talenti i saj tërhoqën vëmendjen jo vetëm të tifozëve të pranishëm në stadium, por edhe të të gjithë tifozëve të futbollit që ndoqën ndeshjen. Në X ka shumë postime nga tifozët grekë të Olympiakos të cilëve u ka lënë përshtypje gazetarja e Fiorentinës.

Kështu, nga të dy kampet, u harrua qoftë dëshpërimi qoftë gëzimi i rezultatit.  

Petrillo është një fiorentine e vërtetë dhe e filloi karrierën e saj duke punuar për TV lokal Rtv38, përpara se të bëhej sipekere për Radio Blu dhe gazetare për Tutto Calcio Femminile.

Një kurrikulë shumë e respektuar që e ka lejuar atë të marrë një njohuri të thellë për botën sportive. Roli i saj si menaxher i kanaleve sociale dhe zyrtar i shtypit për Fiorentinën ka sjellë një frymë freskie dhe risi në komunikimin e klubit. Rossella ka revolucionarizuar mënyrën se si ndërveprohet me tifozët në internet, duke i çuar ata në prapaskenat e stërvitjeve dhe ndeshjeve, duke u ofruar atyre pamje ekskluzive të asaj që ndodh larg vëmendjes. Falë energjisë dhe qasjes së saj moderne, ajo është bërë një figurë e njohur dhe e vlerësuar. Me mbi 64 mijë ndjekës në Instagram, profili i saj vazhdon të rritet dhe nuk ka dyshim se numri është i destinuar të rritet.

Një skenë që u bë virale në rrjetet sociale ka të bëjë me Arthur Cabral , ish-sulmues i Fiorentinës dhe tani në Benfica, i cili nuk mund t'i rezistonte sharmit të tij gjatë një konference për shtyp. Lojtarja në fakt e ka parë me admirim të dukshëm dhe video ka bërë xhiron e shpejtë në rrjetet sociale. Ndonëse disa bënë shaka me reagimin e futbollistit, të tjerë e konsideruan të pavend dhe shovinist. /Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH