Showbiz

Ku ndodhet sot Chuck Norris? Zbulohet arsyeja se pse “u zhduk” nga sytë e publikut

Shkruar nga Liberale

Ku ndodhet sot Chuck Norris? Zbulohet arsyeja se pse “u zhduk” nga

Njeriu, miti, legjenda: Chuck Norris mund të jetë bërë i famshëm në filma në vitet 1970, por në fillim të viteve 2000 ai fitoi edhe më shumë popullaritet, duke arritur të bëjë që i gjithë interneti të fliste për të.

Ishte koha kur kishte të panumërta meme dhe batuta për forcën e përtejme dhe aftësitë fizike të aktorit, madje edhe sot fansat e tij i referohen shpesh në çdo rast.

Norris, tani 83 vjeç u bë i njohur për filmat aksion që shfaqën ekspertizën e tij në artet marciale. Ai është i njohur për filmat “Delta Force”, “Missing in Action” dhe u shfaq përkrah Bruce Lee në “The Way of the Dragon”. Nga viti 1993 deri në 2001, ai luajti në proceduarin e policisë “Walker, Texas Ranger”.

Ylli tani 83-vjeçar e ndaloi aktrimin rregullisht në vitin 2005 pas filmit televiziv “Walker, Texas Ranger: Trial by Fire” dhe filmit “The Cutter”. Më vonë ai u kthye shkurtimisht në ekranin e madh në vitin 2012, me një rol në “The Expendables 2”. Në 2015, ai huazoi zërin e tij për “The Goldbergs”, dhe në 2020, ai pati një rol mysafir në “Hawaii Five-0”.

Megjithatë, me 1.5 milionë ndjekës në Instagram, Chuck Norris ishte sikur të mos ishte larguar kurrë. Ai mund të jetë larguar nga sytë e publikut, por bën një jetë të qetë dhe të shëndetshme siç e ka theksuar në intervista, përkrah bashkëshortes së tij të dashur, Gina O’Kelly.

Arsyeja pse doli në pension:

Në vitin 2017, Norris dhe gruaja e tij paditën disa kompani farmaceutike, duke pretenduar se Gina vuajti fizikisht dhe gati vdiq pasi një trajtimi.

“E gjithë jeta ime është ta mbaj atë sa më mirë që të mundem”, tha Norris për CBS News gjatë një interviste të përbashkët me gruan e tij. “E dini, më duhej të hiqja dorë nga karriera ime filmike”. Gjatë së njëjtës intervistë, çifti zbuloi se ata kishin shpenzuar rreth dy milionë dollarë për trajtime për t’u marrë me problemet e saj shëndetësore. Që atëherë ai nuk është larguar për asnjë moment nga krahët e të dashurës së tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH