Showbiz

Kjo është gruaja 45 vite më e re që Roberto Cavalli la pas, ai i bleu asaj një ishull privat

Shkruar nga Liberale

Kjo është gruaja 45 vite më e re që Roberto Cavalli la pas,

Ikona e modës, Roberto Cavalli vdiq në moshën 83-vjeçare. Ai la pas gruan e tij 45 vjet më re, modelen suedez dhe miss-in Sandra Nilsson.

Çifti kanë bashkë qenë bashkë që nga viti 2014, derisa vitin e kaluar u bënë prindër të një djali të cilin e pagëzuan me emrin Giorgio, me emrin e babait të Cavallit.

Për shkak të diferencë në moshë, shumë nuk besuan në lidhjen e tyre, por dashuria e tyre mbijetoi.

Sipas DailyMail, Cavali thuhet se i ka blerë partneres së tij Sandra, një ishull privat në Suedi, në vendlindjen e saj.

Kjo është gruaja 45 vite më e re që Roberto Cavalli la pas,

Ishullin të cilin ia bleu për 2.5 milionë euro përmban një vilë luksoze me katër dhoma gjumi, një shtëpizë gjuetie, një pishinë, një fushë golfi dhe mbetjet e një fortese të vjetër vikinge.

Kujtojmë se para lidhjes me modelen, kreatori i modës ishte martuar dy herë, dhe prej dy martesave kishte bërë pesë fëmijë.

Kjo është gruaja 45 vite më e re që Roberto Cavalli la pas,

Në martesën e tij të parë me Silvanella Giannonin ai bëri një djalë dhe një vajzë, Tomasson dhe Cristina-n derisa me gruan e tij të dytë Eva Maria Deman, ai bëri tre fëmijë, Roberta-n, Rachele-n dhe Daniela-n. Sandra solli në jetë fëmijën e tij të gjashtë. 

Kjo është gruaja 45 vite më e re që Roberto Cavalli la pas,

Kjo është gruaja 45 vite më e re që Roberto Cavalli la pas,

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH