Showbiz

Kanye West i lutet Kim Kardashian që t’i largojë fëmijët e tyre nga shkolla

Shkruar nga Liberale

Kanye West i lutet Kim Kardashian që t’i largojë

Kanye West i ka kërkuar publikisht ish-bashkëshortes së tij Kim Kardashian që t’i largojë fëmijët e tyre nga “shkolla e tyre e rreme për të famshëm”. Dyshja, të cilët janë divorcuar që nga viti 2021, kanë katër fëmijë: North, 10, Saint, 8, Chicago, 6 dhe Psalm, 4.

Kanye West i lutet Kim Kardashian që t’i largojë

Që nga ndarja e tyre e bujshme, dyshja kanë pasur debate se si t’i rrisin fëmijët e tyre.

“Kim nxirr fëmijët e mi nga Sierra Canyon, tani është një shkollë e rreme për të famshmit që përdoren nga ‘sistemi’”, shkroi reperi me shkronja kapitale në Instagram të mërkurën mbrëma.

Ai shtoi në mbishkrim: “Në këtë pikë të gjithë e dinë se për çfarë është fjala kod “sistem”. Unë u largova nga babai nga sistemi dhe sistemi më largoi nga fëmijët e mi.

Katër fëmijët ndjekin shkollën Sierra Canyon me kohë të plotë dhe më pas kanë aktivitete jashtëshkollore në West’s Donda Academy, një shkollë private e krishterë e hapur nga reperi në 2022 dhe e emëruar pas nënës së tij të ndjerë Donda West.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH