Showbiz

Ka kohë për dasmë! 92 vjeçari Rupert Murdoch fejohet sërish

Shkruar nga Liberale
Ka kohë për dasmë! 92 vjeçari Rupert Murdoch fejohet

Sipas New York Times, e cila dha lajmin, dasma është planifikuar për në qershor dhe ftesat tashmë janë dërguar.
Manjati mediatik Robert Murdoch ka zyrtarizuar fejesën me biologen molekulare ruse në pension Elena Zhukova, 67 vjeç, ka konfirmuar ekipi i tij, shkruan BBC.

92-vjeçari thuhet se ka disa muaj që është në lidhje me biologen molekulare ruse në pension Elena Zhukova, 67 vjeç.

Dasma, e cila pritet të bëhet këtë vit në vreshtin dhe pronën e tij në Kaliforni do të jetë fejesa e pestë, por e gjashtë e Murdoch.

Ai dha dorëheqjen si kryetar i Fox dhe News Corp vitin e kaluar.

Murdoch, i lindur në Australi nisi të frekuentohej me zonjën Zhukova menjëherë pasi fejesa e tij me Ann Lesley Smith përfundoi papritmas në prill 2023.

Ish-gratë e tjera të zotit Murdoch ishin stjuardesa australiane Patricia Booker, gazetarja skoceze Anna Mann, zonja Deng dhe modelja dhe aktorja amerikane Jerri Hall.

Zonja Zhukova ishte e martuar më parë me miliarderin rus të naftës Alexander Zhukov, ndërsa vajza e tyre Dasha, ishte e martuar me oligarkun rus Roman Abramovich deri në vitin 2017.

Rupert Murdoch filloi karrierën e tij në Australi në vitet 1950, duke blerë përfundimisht gazetat News of the World dhe The Sun në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 1969.

Ai bleu më pas botime të shumta amerikane, duke përfshirë New York Post dhe Wall Street Journal.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH