Showbiz

Ikona e "Pretty Woman" Julia Roberts: Arritja ime më e madhe është familja që kam ndërtuar

Shkruar nga Liberale
Ikona e "Pretty Woman" Julia Roberts: Arritja ime më e madhe
aktorja Julia Roberts

Sado vitet të kalojnë, Julia Roberts do të jetë përgjithmonë "Pretty Woman", versioni postmodern i "My Fair Lady" me Audrey Hepburn.

Në karrierën e saj 36-vjeçare,  ylli i filmave ka luajtur dhjetëra role të tjera, duke testuar aftësitë e saj të aktrimit pothuajse në çdo zhanër: komedi romantike, aventurë, dramë, biografi, thriller, nuk ka rëndësi, përderisa skenari dhe aktorët e emocionojnë.

Zhanri zakonisht nuk ka rëndësi as për shikuesit e filmit që do të dynden në kinema për të parë filmin thjesht sepse Julia Roberts "i ngacmon" ata. Prandaj, ajo është një nga aktoret më të paguara të Hollivudit me kredite të jashtëzakonshme.

Aktorja e famshme e hollivudit ka tre fëmijë me bashkëshortin e saj, regjisorin Danny Moder: binjakët 19-vjeçarë Hazel-Patricia dhe Phineas-Walter, si dhe 16-vjeçarin Henry-Daniel. 

Disa javë më parë, ajo postoi edhe një foto të rrallë të binjakëve për të festuar ditëlindjen e tyre me mbishkrimin "Nuk mund ta përshkruaj gëzimin, argëtimin dhe samën e egër që sjellin në jetën time".

Po, ajo është një mama krenare dhe nuk e fsheh. Në një intervistë të fundit, Julia Roberts ndau me publikun krenarinë e saj për pasardhësit e saj dhe shpjegoi se cili është përkufizimi i saj për suksesin:

“Jeta që ndërtova me burrin tim, jeta që ndërtuam me fëmijët tanë. Kjo është arritja ime më e madhe. Të kthehemi natën në shtëpi dhe të festojmë së bashku këtë triumf”.- është shprehur aktorja. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH