Showbiz

I kopjoi këngën/ Soni Malaj në gjyq me Dua Lipën? Ja VENDIMI!

Shkruar nga Liberale

I kopjoi këngën/ Soni Malaj në gjyq me Dua Lipën? Ja

Nëse e mbani mend këngën e hershme të Soni Malaj, “fuoristrada”, atëherë e kuptoni ngjashmërinë që kënga e filmit Barbie e Dua Lipës ngjan shumë me të.

I kopjoi këngën/ Soni Malaj në gjyq me Dua Lipën? Ja

Për të folur për këtë gjë, Soni Malaj ka qenë e ftuar së fundmi në një intervistë për emisionin “E diela jonë” në Radio Televisionin Shqiptar.

I kopjoi këngën/ Soni Malaj në gjyq me Dua Lipën? Ja

Ngjashmëria mes dy këngëve kishte shkaktuar një valë komentesh në internet, me shumë që pyesnin nëse kënga ishte kopjuar dhe nëse janë ndërmarrë hapa ligjorë apo jo.

I kopjoi këngën/ Soni Malaj në gjyq me Dua Lipën? Ja

Megjithatë, Soni e pyetur nëse Dua i kishte paguar asaj diçka për këtë këngë, me shaka tha: “Ia falim Dua Lipës, çfarë do? Do ndonjë këngë tjetër t’ia falim”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by SONI MALAJ ???? (@soni_malaj)

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH