Showbiz

"Hyp se t’vrava, zdryp se t’vrava”/ Jimmy lexon shqip, Dua tregon kuptimin

Shkruar nga Liberale

"Hyp se t’vrava, zdryp se t’vrava”/ Jimmy lexon shqip,

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka qenë mbrëmë e ftuar në emisionin “Jimmy Kimmel Live”.

Gjatë emisionit, moderatori i njohur Jimmy Kimmel ka zgjedhur disa shprehje në gjuhën shqipe, të cilat i ka shqiptuar , dhe më pas Dua Lipa i ka përkthyer në anglisht dhe ka bërë një shpjegim për gjithësecilën prej tyre.

Shprehjet që ai i lexoi janë:
“I ka ba rush e kumlla”
“E kish një dërrasë mangut”
“Sa për sy e faqe”
“Hyp se t’vrava, zdryp se t’vrava”

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH