Showbiz

Humbi rreth gjysmë milioni ndjekës në rrjetet sociale / Pse njerëzit po e urrejnë Ariana Grande?

Shkruar nga Liberale

Humbi rreth gjysmë milioni ndjekës në rrjetet sociale / Pse

Vitin e kaluar, Ariana Grande e gjeti veten në titujt kryesorë për shkak të raportit së saj me aktorin e saj Wicked, Ethan Slater.

Ariana dhe Ethan u martuan kur filluan xhirimet për filmin e ardhshëm dhe raportet se ata po takoheshin u shfaqën fillimisht në internet vetëm tre ditë pasi u njoftua ndarja e Arianës nga bashkëshorti i saj, Dalton Gomez.

Humbi rreth gjysmë milioni ndjekës në rrjetet sociale / Pse

Ethan nuk bëri kërkesë për divorc nga gruaja e tij, Lilly Jay, deri gjashtë ditë pasi u lidh publikisht me Arianën. Lilly ishte e dashura e shkollës së mesme të Ethan-it dhe të dy së fundmi kishin mirëpritur fëmijën e tyre të parë së bashku.

Gjërat u bënë edhe më të ngatërruara kur Lilly foli kundër yllit të popit në një intervistë të ashpër, duke i thënë Daily Mail se Ariana “nuk është vajzë e një vajze” dhe se familja e saj po trajtohej si “dëm kolateral”.

Ndërsa burime pranë Arianës dhe Ethan-it i kanë mohuar vazhdimisht pretendimet se ata kishin pasur një lidhje, Ariana nxiti reagime kur publikoi këngën e saj të fundit “Yes, And?” më herët këtë vit.

Kënga është nga albumi i saj i ardhshëm, Eternal Sunshine, dhe ka të bëjë me të jetuarit pa falje të jetës tuaj pa u kujdesur se çfarë do të thonë të tjerët për të.

Ndërsa ky lloj himni fuqizues zakonisht do të pritej mirë nga dëgjuesit, referencat mbresëlënëse të Arianës për jetën e saj të dashurisë u konsideruan me shije të dobët.

Në “Yes and?” ajo reagon ndaj interesimit të mediave për romancën e saj dhe të Ethan-it dhe la fansat e tronditur që e akuzojnë Arianën se po glorifikon të qenit një “shkatërruese familjesh”.

Në fakt, reagimi ishte aq i fortë sa Ariana humbi mbi 350,000 ndjekës në Instagram pas publikimit të këngës, por Ariana ka mbetur e palëkundur ne mes këtij gjyqi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH