Showbiz

FOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më e shtrenjta 32 mijë euro (por iu desh të ulte buxhetin)

Shkruar nga Liberale

FOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më e

Veshja juaj më e shtrenjtë vitin e kaluar?

Ajo u shfaq në kurorëzimin e Mbretit Charles III me një veshje mbi 35 mijë euro mbi “look”-un e Alexander McQueen, me shaminë e çmuar të krijuar nga Jess Collett. Kate Middleton , e cila mbush sot 42 vjeçe, është një shembull i stilit dhe elegancës, e aftë për të veshur fustanet Arabian Nights, duke përzier luksin me veshje me kosto të ulët.

FOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më e

Por sa shpenzon Princesha e Uellsit për pamjen e saj pa asnjë të metë?

Sipas Daily Mail, këtë vit mbretëreshës së ardhshme iu desh të zvogëlonte buxhetin e rezervuar për veshjet e saj me rreth 38 mijë paund (44 mijë euro).Në vitin 2022, Mbretëria shpenzoi 200 mijë paund (232 mijë euro) për veshjet e Kate Middleton, ndërsa këtë vit shuma e rezervuar për veshjet e saj të reja është rreth 162 mijë paund (188 mijë euro).

FOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më e

Sipas gazetës britanike, monarkia, konkretisht mbreti, paguan për veshjet e princeshës, duke u mbështetur në fondin zyrtar të shtëpisë mbretërore të rezervuar për “angazhime pune”. Megjithatë, nuk dihet nëse Kate Middleton paguan çmimin e plotë për atë që vesh apo merr zbritje në lidhje me avantazhin që ajo i ofron markës. Nga ana tjetër njihet edhe “efekti Kate”, aftësia për t’i bërë të shitur artikujt që ajo vesh.

FOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më e

Sipas asaj që raportohet nga Daily Mail, veshja më e shtrenjtë e vitit 2023 ishte ajo e kurorëzimit të mbretit Charles dhe mbretëreshës Camilla. Kate Middleton zgjodhi një fustan të Alexander McQueen për ceremoninë, çmimi i fustanit të bërë me porosi ishte 3 mijë paund, ndërsa kostoja e fustanit me fije argjendi të dizajnuar nga Jess Collett për markën britanike u vlerësua në 35 mijë paund.

FOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më e

Kate Middleton ka zgjedhur shpesh veshje dhe aksesorë me kosto të ulët për paraqitjet e saj publike, midis markave të sportuara nga princesha gjithashtu Zara, Hobbs dhe LK Bennett. 

FOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më e

Ajo është parë disa herë duke ricikluar rroba të përdorura në raste të tjera. Në fakt, në qershor, për ceremoninë e Urdhrit të Garter ajo zgjodhi një fustan me pika të veshur edhe në 2022 në Ascott. Pavarësisht këtyre masave, megjithatë, viti i fundit ishte një nga më të shtrenjtët për familjen mbretërore, për sa i përket shpenzimeve për veshjet e princeshës: në vitin 2020 buxheti i saj në 93 mijë paund, ndërsa në 2019-n kishte arritur në 103 mijë. /Përgatiti: Liberale.al/

FOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më eFOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më e

 

FOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më e

FOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më eFOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më eFOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më e

FOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më eFOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më eFOTO/ Kate Middleton, sa shpenzoi për veshjet e saj në 2023? Më e

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH