Showbiz

Çfarë ndodhi? Arrestohet reperi Travis Scott

Shkruar nga Liberale

Çfarë ndodhi? Arrestohet reperi Travis Scott

Reperi i famshëm botëror, Travis Scott, është arrestuar gjatë ditës së sotme.

Kjo pasi u kap në gjendje të dehur në publik. Reperi 33-vjeçari thuhet se ishte shkaktari i një konflikti dhe shqetësimi në një varkë në Miami Beach.

Përveç sjelljeve të papërshtatshme dhe dehjes, ai raportohet se refuzoi të largohej nga varka.

Scott, emri i të cilit është Jacques Bermon Webster, u arrestua në orën 1:44 të mëngjesit në Miami Beach Marina dhe u dërgua në burg në orën 4:35 të mëngjesit.

Scott është një nga artistët më të kërkuar të repit të dekadës së fundit dhe ndoshta është më i njohur për performancat e tij të zhurmshme live që herë pas here kanë dalë jashtë kontrollit, duke përfshirë një shfaqje fatale të Festivalit “Astroworld” në 2021 që la 10 njerëz të vdekur.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH