Showbiz

Emma Stone: Do të doja të më thërrisnin me emrin tim të vërtetë

Shkruar nga Liberale

Emma Stone: Do të doja të më thërrisnin me emrin tim të

Aktorja shpjegoi pse e ndryshoi emrin e saj në 'Emma'

Emma Stone ka bërë një zbulim për emrin e saj të vërtetë dhe historinë për ta ndryshuar atë.

Në një intervistë që ndau me kolegun e saj të "Mallkimi", Nathan Fielder me "The Hollywood Reporter", aktorja zbuloi se emri i saj i lindjes është "Emily".

Më konkretisht, Fielder iu referua vazhdimisht Stone si "Emily" gjatë intervistës, duke nxitur burimin e brendshëm të revistës të pyeste nëse ndonjë nga kolegët e saj të filmit iu drejtua asaj në të njëjtën mënyrë.  Në atë kohë, Stone tha:"Kur i takoj ata, njerëzit me të cilët punoj bëjnë ... " Më pas ajo shpjegoi se duhej të ndryshonte emrin e saj sepse një aktore tjetër e quajtur Emily Stone ishte tashmë anëtare e SAG-AFTRA.

Siç tha muza 35-vjeçare e Giorgos Lanthimos: "Më pas u tremba disa vite më parë. Për disa arsye, thashë: "Nuk mund ta bëj më. Thjesht më thirr Emily". Nathan më thërret Em, gjë që është më e lehtë . /Liberale.al/ L.M/

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH