Showbiz

Ellie Goulding divorcohet nga bashkëshorti pas 4 vitesh martesë!!!

Shkruar nga Liberale

Ellie Goulding divorcohet nga bashkëshorti pas 4 vitesh martesë!!!

Ellie Goulding dhe bashkëshorti i saj, Caspar Jopling, kanë njoftuar ndarjen e tyre pas katër vitesh martesë.

“Në dritën e historive të fundit, ndjej se nuk më ka mbetur asnjë zgjidhje tjetër veçse t’ju bëj të ditur të gjithëve se unë dhe Caspar u ndamë privatisht disa kohë më parë”, shkroi këngëtarja e “Lights”, në Instagram Story dje.

“Ne mbetemi miqtë më të afërt dhe kemi qenë bashkëprindërues të suksesshëm për djemtë tanë  interesat më të mira në zemër,” vazhdoi ajo.

“Ne jemi të përkushtuar të mbrojmë privatësinë e familjes sonë dhe paraprakisht falënderojmë njerëzit për respektimin e dëshirave tona – nuk do të komentojmë më tej. Faleminderit.”

Dyshja kanë një djalë 2-vjeçar të quajtur Arthur. Jopling, një tregtar arti 32-vjeçar, gjithashtu ndau një deklaratë në Instagram Story duke konfirmuar lajmin e ndarjes së tyre.

“Ndjej (me trishtim) se kam nevojë të them diçka për marrëdhënien time dhe të Ellie-t, që shpresoj se më shumë se çdo gjë do të zhdukë çdo spekulim përfundimtar të tabloidit,” filloi ai. “Ellie dhe unë morëm vendimin për t’u ndarë disa kohë më parë.”

Ai vazhdoi, “Familja jonë e ngushtë dhe miqtë tanë të ngushtë janë në dijeni prej disa kohësh dhe ne zgjodhëm të bënim atë që mundëm për ta mbajtur këtë private.”

“Ellie dhe unë mbetemi miqtë më të afërt dhe më e rëndësishmja, “bashkëprindër” për fëmijën më të mirë në botë, Arthur. Kjo është gjëja e fundit që dua të them në lidhje me këtë – dhe ju lutemi të kërkoni që të respektoni privatësinë time dhe të Ellie-t.”

Deklaratat e tyre erdhën pasi Goulding u pa mjaft e afërt me instruktorin e sërfit nga Kosta Rika Armando Perez në vendin e tij këtë javë.

Goulding dhe Jopling u martuan në gusht 2019 pasi u fejuan një vit më parë. Ata mirëpritën djalin e tyre në maj 2021.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH