Showbiz

E mbani mend “Home Alone”? Ja sa shitet shtëpia e filmit ikonik

Shkruar nga Liberale

E mbani mend “Home Alone”? Ja sa shitet shtëpia e filmit ikonik

Ju kujtohet shtëpia e familjes McCallister? Epo është pikërisht familja e Kevinit të vogël nga filmi “Home Alone”. “Home Alone” i cili u publikua 34 vjet më parë, renditet ndër filmat më të njohur të Krishtlindjeve të të gjitha kohërave.

Megjithatë, protagonist i filmit nuk është vetëm Macaulay Culkin, por edhe shtëpia ku është filmuar. Sakaq shtëpia e filmit ikonik është nxjerrë në shitje tanimë për një shumë të majme 5.25 milionë dollarë.

Personat që do e blejnë këtë shtëpi do të kenë në dispozicion pesë dhoma gjumi dhe gjashtë tualete. Përveç kësaj, shtëpia ka një kinema, si dhe një fushë sportive të brendshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH