Showbiz

Debat mes Ilnisës dhe Rozës: Kaq shumë eskorta njeh ti, pse merrni për keq Dubain?

Shkruar nga Liberale

Debat mes Ilnisës dhe Rozës: Kaq shumë eskorta njeh ti, pse

Përmendja e Dubait në diskutim e sipër mes Ilnisës dhe Sara Karajt ka ngjallur debat ku është përfshirë edhe Roza Lati.

Kjo e fundit, gjatë një bisede me Ilnisën në dhomën e fjetjes tha se terminologjia e Dubait merret për keq në Tiranë, pas raportimeve të shumta dhe konotacioneve që janë përhapur në rrjetet sociale.

Megjithatë, Ilnisa u përgjigjë duke thënë se nuk e kishte përmendur Dubain në terminologjinë siç mund të merret nga të gjithë.

“Mua nuk më intereson terminologjia e haleve. Unë nuk merrem me hale të tilla. Dubai është vendi i preferuar i sime bijë sa për dijeni”, deklaroi ajo gjatë bisedës me Rozën.

Megjithatë, moderatorja kundërshtoi Ilnisën e cila tha se për çështjen e Dubait dhe për çështjen e eskortave janë bërë edhe këngë e raportime të shumta.

Por, Ilnisa potencoi se e mban veten larg nga terminologji të tilla dhe në fakt nuk kishte edhe njohuri mbi punën që bënë një eskortë.

“Pse duhet t’i lexoni gjërat në këtë mënyrë, çfarë bën një eskortë? Kaq shumë eskorta njeh ti?”, përfundoi ajo në drejtim të Rozës.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH