Showbiz

Taylor Swift i bën diss Kim Kardashian! Zbulohet titulli i këngës dhe mesazhet e fshehura në të...

Shkruar nga Liberale

Taylor Swift i bën diss Kim Kardashian! Zbulohet titulli i këngës

Taylor Swift dhe Kim Kardashian kanë kohë që i kanë prishur marrëdhëniet që prej kohës kur ish bashkëshorti i Kim, Kanye West ofendoi këngëtaren e njohur.

Së fundmi, Taylor Swift ka publikuar albumin e saj më të ri “The Tortured Poets Department” dhe ka befasuar fansat dy orë më vonë duke publikuar dyfishin e këngëve, duke sjellë 31 këngë të reja. Ndërsa shumë nga këngët kanë të bëjnë me romancat, siç është tipike për Swift-in, ka një këngë (ndoshta dy?) për të cilën fansat thonë se është padyshim një diss për Kim Kardashian.

Në cilën këngë Taylor Swift i bën diss Kim Kardashian?

Ajo për të cilën bëhet fjalë titullohet “faleminderit aIMee”, me shkronjat K, I dhe M të shkronjave të mëdha. Kënga duket se ka të bëjë me një luftë të padrejtë që i vrau shpirtin. Kur Swift mori pushimin e saj nga skena muzikore, ajo tha se nuk kishte qenë kurrë kaq e ulët në jetën e saj.

Ka shumë rreshta në “Faleminderit aIMee” që duket se i drejtohet Kim. Në këngë ajo flet edhe për shërimin nga konflikti, si dhe rreshta që tregojnë se që nga ajo dramë, Swift ka parë sukses si kurrë më parë.

E gjithë drama filloi në vitin 2009 në ceremoninë e MTV Video Music Awards, ku Taylor Swift fitoi çmimin ‘Best Female Artist’, e që West gjatë fjalimit të tij i kishte thënë se nuk e meritonte ajo.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH