Magazinë

Regjizori botëror vlerëson 5 aktorët më të mëdhenj të të gjitha kohërave! Ja për kë bëhet fjalë

Shkruar nga Liberale

Regjizori botëror vlerëson 5 aktorët më të mëdhenj

Quentin Tarantino dikur emëroi ata që ai besonte se ishin pesë aktorët më të mirë të të gjitha kohërave.

Si një nga regjisorët më të përfolur dhe i konsideruar nga shumë si një nga më të mirët e të gjitha kohërave, nuk është për t’u habitur që Quentin Tarantino ka punuar më pas me disa nga talentet më të mirë të aktrimit në planet.

Në një intervistë me Charlie Rose pas publikimit të Jackie Brown në vitin 1997, Tarantino zbuloi se cilët besonte se ishin pesë aktorët më të mirë në atë kohë.

Filmi e sheh Pam Grier të luajë në rolin titullar dhe emra të tjerë veteranë përfshijnë Samuel L. Jackson , Bridget Fonda, Robert Forster dhe Michael Keaton.

Oh dhe filmi i krimit nuk përmban askush tjetër përveç Robert De Niro si Louis Gara.

Regjisori tha: “Ai e meriton reputacionin e tij si ndoshta aktori më i madh i brezit të tij.

“Unë mendoj se ai është aktori më i mirë në botë. Unë kurrë nuk kam parë një aktor të konsumojë kaq plotësisht veten në karakter, në punën me karakter të vërtetë gjatë punës.

“Dhe ajo që dua të them me këtë është kur Roberti është duke luajtur Louis… ai është duke punuar nga momenti në moment. De Niro e ka poshtë atë. Ai është kaq në karakter.”

Ka, sigurisht, yje të tjerë që Tarantino i respekton, pasi më parë i kishte treguar Jim Hoberman për aktorët më të mëdhenj të jetës së tij.

Ai shpjegoi: “Unë jam një fans i madh i aktorëve të sjelljes së egër. Mendoj se Michael Parks (The Hitman) është një nga aktorët më të mëdhenj që është prodhuar ndonjëherë në jetën tonë.

Kur u pyet për yjet e shquar nga ‘gjenerata’ e tij, Tarantino u përgjigj: “Sean Penn, Tim Roth dhe Nick Cage. Tim për shkak të shkathtësisë dhe egërsisë së tij. Ai ka këtë cilësi kameleoni. Sean nga karizma e pastër e dhunës seksuale.

“Dhe Nick Cage vetëm për patrembur. Unë nuk mendoj se kam parë ndonjëherë një aktor tjetër në historinë e filmit që ka bërë një karrierë duke u shpërngulur keq dhe duke u ngritur në rast.”

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH