Magazinë

Nuk di t'a besoni! Ja sa e pasur është Paris Hilton

Shkruar nga Liberale

Nuk di t'a besoni! Ja sa e pasur është Paris Hilton

Paris Hilton ka ndërtuar një vlerë mbresëlënëse neto prej 300 milionë dollarësh, duke shfaqur aftësitë e saj sipërmarrëse në fusha të ndryshme. Ndërsa lidhjet e saj familjare me zinxhirin e hoteleve Hilton janë të njohura, ‘Marca‘ raporton se Paris ka gdhendur rrugën e saj drejt suksesit përmes sipërmarrjeve të saj të ndryshme.

Perandoria e saj përfshin dyqane me pakicë në mbarë botën që shesin mallra të markës Paris, duke filluar nga veshjet tek çantat dhe parfumet.

Veçanërisht, linja e saj e aromave ka gjeneruar mbi 2 miliardë dollarë të ardhura bruto. Vetëm kjo perandori aromash përbën një pjesë të rëndësishme të vlerës së saj neto.

Sa pasuri ka burri i Paris Hilton?

Duke e zhvendosur fokusin te bashkëshorti i Paris Hilton, Carter Reum, udhëtimi i tij në sipërmarrje është po aq i jashtëzakonshëm. Duke bashkëthemeluar kompaninë e alkoolit VEEV me vëllain e tij, Courtney Reum, në vitin 2007, Carter tregoi zgjuarsinë e tij të biznesit që në moshë të re.

Pas shitjes së suksesshme të VEEV në 2016, ai vendosi të bashkëthemelojë firmën e investimeve dhe zhvillimit të markës M13, e cila ka qenë e përfshirë në mbi 50 kompani, duke përfshirë emra të shquar si Pinterest, SpaceX dhe Lyft. Sipërmarrjet sipërmarrëse të Carter, së bashku me sfondin e biznesit të familjes së tij kanë kontribuar në vlerën e tij neto të vlerësuar prej mbi 40 milionë dollarë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH