Magazinë

Ndahet nga jeta fituesja e “Golden Globe” aktorja amerikane Barbara Rush, në moshën 97 vjeçare

Shkruar nga Liberale

Ndahet nga jeta fituesja e “Golden Globe” aktorja amerikane Barbara

Barbara Rush, e cila fitoi një Golden Globe për rolin në “It Came From Outer Space” ndërroi jetë të dielën. Vajza e saj, korrespondentja e Fox News Channel, Claudia Cowan, konfirmoi vdekjen e saj.


“Nëna ime e mrekullueshme ndërroi jetë në paqe në orën 5:28 të mbrëmjes së sotme. “Ajo ndërroi jetë për Pashkë, një nga festat e saj të preferuara dhe tani, sigurisht, Pashkët do të kenë një rëndësi më të madhe për mua dhe familjen time”, tha ajo.

Rush mori pjesë në serialet përfshirë “All My Children” dhe “7th Heaven” dhe u shfaq në filma si “The Young Philadelphians”, “Robin and the 7 Hoods”, “Hombre” dhe “The Young Lions”.


Ajo bashkëpunoi me Rock Hudson, Marlon Brando, Frank Sinatra dhe Richard Burton.

Ajo ka lënë pas dy fëmijë, Claudia Cowan dhe Jeffrey Hunter.

Ndahet nga jeta fituesja e “Golden Globe” aktorja amerikane Barbara

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH