Magazinë

Më në fund publikohet DATA, ja kur do të dalë “Shrek 5” në kinema

Shkruar nga Liberale

Më në fund publikohet DATA, ja kur do të dalë “Shrek

Pas 26 vitesh, Shrek do të rikthehet më në fund në ekranin e madh dhe tanimë ka një datë. DreamWorks njoftoi se “Shrek 5” do të dalë në kinema më 1 korrik 2026, me Mike Myers, Eddie Murphy dhe Cameron Diaz të rikthyer të gjithë.

Njoftimi u shoqërua me një teaser të shkurtër.

Filmi i parë i Shrek – i bazuar në librin me figura të William Steig me të njëjtin emër – u publikua në maj 2001, me Myers që luante rolin e Shrek, Murphy mikun e tij të besueshëm Gomarin dhe Diaz në rolin e Princeshës Fiona. Filmi ishte jashtëzakonisht i suksesshëm dhe me ndikim. Ai madje u bë fituesi i parë i çmimit Oscar për filmin më të mirë të animuar (i cili u prezantua në Oscars 74 në vitin 2002).

“Shrek 5” pritet të ketë gjithashtu një sukses të jashtëzakonshëm, pasi fansat e kanë pritur prej një kohe të gjatë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH