Letërsi

Shpallen kandidaturat për çmimin Lumo Skëndo

Shkruar nga Liberale

Shpallen kandidaturat për çmimin Lumo Skëndo

Kandidaturat për çmimin e sivjetshëm « Lumo Skëndo » për librin më të mirë publicistik nga Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit janë:

Ilir Ikonomi; « Fan Noli, apostulli » UET Press

Thomas Frashëri; « Frashëri i shquar, i panjohur” Onufri

Ardit Bido; “Beteja për 20 përqindëshin” Dudaj

Namir Lapardhaja; “Një urë fjalësh mes nesh dhe tjetrit” UET Press

Artan Fuga; “Zbulimi i erosit në antikitet” Papirus

Natasha Lako; “Njeriu si një tjetër » UET Press

Blendi Fevziu; “Takimet e mia me…” UET Press

Migjen Kelmendi; “Unë jam Kosovë” UET Press

Astrit Lulushi; “Dëshmi dhe kujtesë” QTAL

Erion Kristo; “Publicistikë e zgjedhur” Onufri

Çmimi mbështetet nga Ministria e Ekonomisë Kulturës dhe Inovacionit dhe Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit. A.K.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH