Letërsi

LIBRI I DITËS: "Mega Monstër", një vajzë e vogël e gatshme që të luftojë kundër mega përbindëshit

Shkruar nga Liberale

LIBRI I DITËS: "Mega Monstër", një vajzë e

RUBRIKA DITORE E LIBRIT E PËRZGJEDHUR NGA LIBERALE.AL

Titulli: Mega Monstër

Origjinali: Megamonster

Kategoria: Roman

Autori: David Walliams

Përktheu: Geiv Tomço

Botues: Botart

Viti: 2024

Fq: 384

Mbi librin

Ç’lloj krijese do të formohej nëse përbindëshat më të llahtarshëm, të frikshëm dhe të shpifur që mund të mendomi, do të bashkoheshin në një trup të vetëm? Dhe kush do të kishte guxim fë luftonte kundër kësaj krijese? Njihuni me Hokataren, një vajzë e vogël e gatshme që të luftojë kundër mega përbindëshi!

Pak nga jeta e autorit

David Edward Williams OBE (lindur më 20 gusht 1971), i njohur profesionalisht si David Walliams, është një komedian, aktor, shkrimtar dhe personalitet televiziv anglez. Ai është më i njohur për punën e tij me Matt Lucas në seritë komedi të BBC-së, Little Britain (2003–2006) dhe Come Fly With Me (2010–2011).

Nga viti 2012 deri në 2022, Walliams ishte gjyqtare në konkursin e shfaqjeve televizive të talenteve Britain's Got Talent në ITV. Ai është gjithashtu një shkrimtar i librave për fëmijë, pasi ka shitur më shumë se 37 milionë kopje në mbarë botën.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH