Magazinë

Ky është producenti shqiptar, filmi i të cilit po bën namin në NETFLIX

Shkruar nga Liberale

Ky është producenti shqiptar, filmi i të cilit po bën namin

Producenti i njohur i filmit , “Grace and Grit”, Blerim Ramosaj së bashku me drejtorin e filmit, Sebastian Siegel, dhe bashkëproducentin Isa Jonay, kanë vizituar Amerikën.

Ata atje kanë takuar disa nga aktorët më të njohur të Hollywood-it për të realizuar projektin e tyre të radhës.

Ky është producenti shqiptar, filmi i të cilit po bën namin

Ramosaj ka përcaktuar një listë të seleksionuar të aktorëve që do të donin të bashkoheshin në projektin e tij të radhës.

Ai, ka takur yjet si Dolph Lundgren, David Permut, Calesta Hodge, Billy Zane.

Ky është producenti shqiptar, filmi i të cilit po bën namin

Për Ramosajn takimi me një ikonë të Hollywoodit, James Hyde, ishte një eksperincë e jashtë zakonshme.

Ata u morën me një bisedë intensive rreth realizimit të projektit të tyre.

Ky është producenti shqiptar, filmi i të cilit po bën namin

Pas kësaj, Ramosaj  u takua edhe me Patris Jackson, një tjetër figurë e respektuar në botën e showbizit botëror.

Ky është producenti shqiptar, filmi i të cilit po bën namin

Filmi “Grace and Grit” i producentit Ramosaj është duke korrur sukses të jashtzakonshëm në NETFLIX. 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH